.
Strona główna | RealizacjeZielony dach na osiedlu mieszkaniowym w Lublinie

Zielony dach na osiedlu mieszkaniowym w Lublinie

Osiedle Słoneczny Dom to kompleks budynków o niskiej zabudowie, położonych w południowej części Lublina. Pomiędzy budynkami zlokalizowano garaże podziemne, ale dzięki wykonaniu na powierzchni 1600 m2 zielonych dachów powstała przestrzeń przeznaczona do użytku wspólnego mieszkańców, jako miejsce spotkań i odpoczynku.

Wymagania projektowe

Wykonanie zielonego dachu wymaga zastosowania odpowiedniej, szczelnej izolacji przeciwwodnej. Aby możliwe było nasadzenie roślin zastosowany materiał oprócz wysokiej wytrzymałości mechanicznej musi być odporny na przerastanie korzeni oraz działanie mikroorganizmów.

Rozwiązania Sika

Spośród wielu pokryć dachowych Sika wybrano sprawdzoną membranę hydroizolacyjną zapewniającą trwałą i szczelną izolację przeciwwodną Sikaplan® SGmA-15 przeznaczoną do stosowania na zielonych dachach obciążonych ruchem pieszym.

Źródło i zdjęcie: Sika
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Dach płaski na blasze trapezowej - jak ocieplać?

Blacha trapezowa to materiał chętnie wykorzystywany w konstrukcjach pokryć dachowych, zarówno w budownictwie przemysłowym i publicznym, jak też mieszkaniowym. Często znajduje ona zastosowanie jako dach lub stropodach w układzie płaskim. Rozwiązanie to ma duży wpływ na izolacyjność termiczną, akustyczną, a także - co również bardzo istotne - bezpieczeństwo pożarowe obiektu. Jak ociepla się tego typu konstrukcję? Czytaj więcej