.
Strona główna | ProduktyMontaż wpustu z kołnierzem zaciskowym może być szybki i łatwy - Sita Trendy z kołnierzem zaciskowym

Montaż wpustu z kołnierzem zaciskowym może być szybki i łatwy - Sita Trendy z kołnierzem zaciskowym

Wpusty z kołnierzami zaciskowymi / śrubowymi często nazywane wpustami uniwersalnymi niewątpliwie ułatwiają prace montażowe. Elementy takie powinny jednak sprostać wymaganiom, jakie stawia przed nimi możliwość montażu z każdą membraną dachową dostępną na rynku. Dlatego też dobór i wybór właściwego wpustu nie zawsze jest łatwy, a jest to przecież jeden z najbardziej wrażliwych elementów na dachu. Naprzeciw wysokim wymaganiom stawianym przez wykonawców firma Sita stawia jeden z najczęściej wybieranych przez dekarzy modeli wpustów - model Sita Trendy z kołnierzem zaciskowym.

Swoje cechy wpust zawdzięcza unikalnej konstrukcji. Czy wiesz czemu zawdzięczają swoje właściwości?
  1. korpus z poliuretanu zapewniający minimalizację strat ciepła o grubości ścianek 1,5 cm
  2. wewnętrzny pierścień umożliwiający szczelne kotwienie wkrętów/śrub kołnierza zaciskowego
  3. duża uszczelka pod membranę dachową
  4. mała uszczelka układana na membranę dachową
  5. solidny kołnierz zaciskowy z aluminium o grubości do 4mm
  6. otwory na śruby mocujące i ściskające membranę dachową
  7. koszyk ochronny
Unikalną cechą wpustów Sita z kołnierzem zaciskowym jest brak stałych miejsc lub tzw. gniazd w lub obok korpusu wpustu, gdzie wkręcane są śruby mocujące kołnierz przytwierdzający membranę dachową. Kołnierz aluminiowy możemy mocować śrubami do korpusu wpustu za każdym razem w innej pozycji. Jest to unikalne rozwiązanie i bardzo istotne w przypadku kilkukrotnego odkręcania i wkręcania kołnierza aluminiowego do wpustu. Miejsca gdzie wkręcamy śruby mocujące kołnierz, które trzymają/ściskają membranę do korpusu wpustu wyrabiają się. Zdarza się również, iż śruba przy nadmiernej sile może się "przekręcić" i ułamać. Stałe gniazda montażu kołnierza sprawiają, iż taki wpust nie nadaje się do użytku.

W przypadku wpustów Sita kołnierz możemy wkręcać w dowolne miejsce wokół misy wlotowej. Wszystko to dzięki pierścieniowi wewnętrznemu mocującemu śruby (na rys, pkt2), który umożliwia ich wkręcanie w każdym miejscu w obwodzie misy wlotowej. Widocznym ułatwieniem jest brak wypustek dolnych na śruby mocujące kołnierz aluminiowy wychodzących wokół korpusu, co powoduje, iż oprócz otworu na misę, w konstrukcji dachu musimy dodatkowo nawiercać otwory na gniazda śrub. We wpustach Sita śruby są wkręcane i chowane w grubości korpusu wpustu. To jedyne takie rozwiązanie na rynku i możliwe jedynie we wpustach Sita wynikające z konstrukcji i powiązane z unikalną grubością korpusu wpustu.

Źródło i zdjęcie: Sita Bauelemente

CZYTAJ WIĘCEJ

SitaBauelemente GmbH członkiem DAFA
Przepust attykowy SitaEasy - dwie możliwości montażu
SitaEasy Go - klin spadkowy nie stanowi już problemu. Nowy wpust attykowy w ofercie Sita
Sita staje się mobilna
System podciśnieniowego odwadniana dachów SitaDSS IndraDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się