.
Strona główna | RealizacjeEnergooszczędna termoizolacja BALEXTHERM SOFT na dachu płaskim CH Wzgórze

Energooszczędna termoizolacja BALEXTHERM SOFT na dachu płaskim CH Wzgórze

Dzięki prowadzonej rozbudowie, Centrum Handlowe "Wzgórze" zlokalizowane w Gdyni, stanie się największym tego typu obiektem na Pomorzu i jednym z dziesięciu największych w Polsce. Aż 150 tys. m² powierzchni, pomieści 270 punków handlowych i liczne punkty usługowe. Łączny koszt inwestycji to ok. 150 mln euro. Uroczyste otwarcie nastąpi we wrześniu 2013 r.

Dach obiektu zostanie wykonany w lekkiej technologii, która ma niewielki wpływ na obciążenie konstrukcji nośnej. Układ systemowy (na blasze konstrukcyjnej) będzie wykorzystywał płytę termoizolacyjną BALEXTHERM SOFT - łącznie aż 30 700 m² .

To idealne rozwiązanie do lekkich dachów wielkopowierzchniowych. O wyborze produktu przesądziły doskonałe właściwości izolacyjne poliuretanu PIR (przy grubości płyty 120 mm współczynnik przenikania ciepła Uc = 0,18 W/m²K), odporność na wilgoć, łatwość i szybkość montażu. Odpowiednio dobrana izolacja to relatywnie niewielki koszt całej inwestycji (1-2%) i znaczne korzyści w okresie eksploatacji: obniżenie kosztów zużycia energii o około 45%, jak również jako jedyny termoizolator zapewnia utrzymanie parametrów przez pełen cykl użytkowania.

Uniwersalny charakter produktu firmy Balex Metal sprawia, że równie dobrze sprawdza się on jako termoizolacja dachów skośnych i płaskich, zarówno w obiektach nowych, jak i poddawanych renowacji.

Źródło i zdjęcie: Balex Metal

CZYTAJ WIĘCEJ

Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego
Izolacja dachów płaskich - jak ją poprawnie wykonać?DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Bezszwowa membrana hydroizolacyjna

Hydroizolacje bezszwowe zdobywają sobie coraz większa popularność. Od dawna już stosuje się je do uszczelniania trudnodostępnych miejsc czy obrabiania detali, lecz ich stosowanie na dużych powierzchniach rzędu setek i tysięcy metrów kwadratowych było nieekonomiczne. Istnieją jednak materiały, które się do tego nadają. Czytaj więcej