.
Strona główna | RealizacjeEnergooszczędna termoizolacja BALEXTHERM SOFT na dachu płaskim CH Wzgórze

Energooszczędna termoizolacja BALEXTHERM SOFT na dachu płaskim CH Wzgórze

Dzięki prowadzonej rozbudowie, Centrum Handlowe "Wzgórze" zlokalizowane w Gdyni, stanie się największym tego typu obiektem na Pomorzu i jednym z dziesięciu największych w Polsce. Aż 150 tys. m² powierzchni, pomieści 270 punków handlowych i liczne punkty usługowe. Łączny koszt inwestycji to ok. 150 mln euro. Uroczyste otwarcie nastąpi we wrześniu 2013 r.

Dach obiektu zostanie wykonany w lekkiej technologii, która ma niewielki wpływ na obciążenie konstrukcji nośnej. Układ systemowy (na blasze konstrukcyjnej) będzie wykorzystywał płytę termoizolacyjną BALEXTHERM SOFT - łącznie aż 30 700 m² .

To idealne rozwiązanie do lekkich dachów wielkopowierzchniowych. O wyborze produktu przesądziły doskonałe właściwości izolacyjne poliuretanu PIR (przy grubości płyty 120 mm współczynnik przenikania ciepła Uc = 0,18 W/m²K), odporność na wilgoć, łatwość i szybkość montażu. Odpowiednio dobrana izolacja to relatywnie niewielki koszt całej inwestycji (1-2%) i znaczne korzyści w okresie eksploatacji: obniżenie kosztów zużycia energii o około 45%, jak również jako jedyny termoizolator zapewnia utrzymanie parametrów przez pełen cykl użytkowania.

Uniwersalny charakter produktu firmy Balex Metal sprawia, że równie dobrze sprawdza się on jako termoizolacja dachów skośnych i płaskich, zarówno w obiektach nowych, jak i poddawanych renowacji.

Źródło i zdjęcie: Balex Metal

CZYTAJ WIĘCEJ

Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego
Izolacja dachów płaskich - jak ją poprawnie wykonać?DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się