.
Strona główna | Technika i technologieOkpol prezentuje PGC A1 - okno uchylne do dachów płaskich

Okpol prezentuje PGC A1 - okno uchylne do dachów płaskich

Dachy płaskie, choć wciąż nietypowe dla rodzimego budownictwa, coraz śmielej goszczą w projektach nowoczesnych budynków. Takie rozwiązanie to nie tylko doskonały sposób na wyróżnienie bryły spośród zwyczajowych konstrukcji skośnych, ale także cały szereg wartości dodanych - od tych użytkowych i ekonomicznych, aż po walory estetyczne i możliwości aranżacyjne tego, co pod dachem i tego, co na dachu. Jednak, by w pełni docenić takie zwieńczenie domu, na straży jego bezpieczeństwa i funkcjonalności musi stanąć wysokiej jakość stolarka okienna. Z myślą o odważnych i nieszablonowych projektach powstało PGC A1 - okno, które sprosta wymaganiom architekta, oprze się zmiennej aurze, zadba o domowe wnętrze i doskonale wpisze się trend nowoczesnego budownictwa.

Na dobór odpowiedniej stolarki dachowej niebagatelny wpływ mają warunki atmosferyczne, jakie stwarza polski klimat - a ten nie zawsze nas rozpieszcza. Obfite opady deszczu czy wszechobecna wilgoć - zwłaszcza wiosną i jesienią, niskie temperatury zimą, wspomagane zalegającym śniegiem - każda pora roku jest dla okna dachowego niemałym wyzwaniem. Aby mu sprostać, okno PGC A1 wyposażone zostało w profile z twardego PVC z komorami wypełnionymi pianką poliuretanową o niskim współczynniku przewodzenia ciepła i wysokiej odporności na działanie czynników atmosferycznych - współczynnik Uw wynosi w tym wypadku 1,3 W/m2K.


Sprawdzone pakiety dwuszybowe wypełniane argonem, wyposażone w standardzie w ciepłą ramkę międzyszybową oraz powłokę niskoemisyjną, gwarantują bardzo dobrą termikę  - współczynnik przenikania ciepła szyby plasuje się tu na poziomie  Ug = 1,0 W/m2K. Na straży bezpieczeństwa domowego poddasza stoi natomiast połączenie  hartowanej szyby zewnętrznej oraz wewnętrznej - laminowanej, zapewniając wysoką wytrzymałość w przypadku gradobicia, intensywnych opadów deszczu czy opadających na dach gałęzi i szyszek.

Stolarka okienna zamontowana na dachu płaskim ma również ogromny wpływ na projektowanie wnętrza. Okna dostosowane do tego typu przestrzeni potrafią doskonale doświetlić znajdujące się tuż pod nimi pomieszczenia, stając się tym samym ważnym elementem aranżacyjnym. PGC A1 dostępne są w szerokim zakresie rozmiarów - od kompaktowych wariantów kwadratowych, aż po opcje prostokątne, o długości ościeżnicy powyżej 2 metrów.

Źródło i zdjęcia: Okpol
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Przenośne masy kotwiczące

Przepisy prawa polskiego i europejskiego z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zobowiązują pracodawców zatrudniających osoby wykonujące prace na wysokości do zapewnienia właściwych środków chroniących pracowników przed upadkiem wysokości. Jednak stałe punkty lub systemy ochronne nie zawsze są dostępne dla osób wykonujących pracę na dachu – rozwiązaniem problemu mogą się okazać przenośne masy kotwiczące. Czytaj więcej