Home
Strona główna | Technika i technologieIzolacja dachów płaskich o specjalnych wymaganiach użytkowych od firmy ROCKWOOL

Izolacja dachów płaskich o specjalnych wymaganiach użytkowych od firmy ROCKWOOL

Obiektom komercyjnym stawiane są wciąż nowe wymagania dotyczące ich funkcjonalności oraz efektywności energetycznej, a przez to także ekonomiczności w eksploatacji. Dlatego ROCKWOOL wprowadził nowe rozwiązanie do dachów płaskich.

Zgodnie z ustawą prawo budowlane prawidłowo zaprojektowane i wykonane obiekty budowlane powinny spełniać podstawowe wymagania: nośność i stateczność, bezpieczeństwo pożarowe, higiena, zdrowie i środowisko, bezpieczeństwo użytkowania, ochrona przed hałasem oraz oszczędność energii i izolacja cieplna. Stosując materiały i rozwiązania z wełny skalnej ROCKWOOL ma się pewność, że zaprojektowany obiekt budowlany spełnia wszystkie powyższe wymagania.

Najnowsze rozwiązania w portfolio ROCKWOOL - składające się z płyt MONROCK MAX E i HARDROCK MAX - przeznaczone są szczególnie do dachów, którym postawiono specjalne wymagania - np. codzienna konserwacja urządzeń na dachu. Rozwiązanie oparte jest na dwugęstościowych płytach z wełny skalnej, które z jednej strony mają mniejszą gęstość, dzięki czemu zapewniają lepszą izolacyjność, z drugiej natomiast są twarde, dzięki czemu gwarantują odpowiednie zabezpieczenie dachu. Płyty HARDROCK MAX to najbardziej wytrzymały na rynku produkt pod względem siły ściskającej pod obciążeniem punktowym dającym odkształcenia 5 mm - wytrzymują siłę aż 800 N. Jednocześnie zachowują niski współczynnik przewodzenia ciepła -  = 0,040 W/mK.

Z kolei dwugęstościowe płyty MONROCK MAX E posiadają bardzo dobre, jak na twarde płyty dachowe, deklarowane właściwości termoizolacyjne  = 0,038 W/mK. Dlatego rozwiązanie oparte o zastosowanie tych dwóch produktów - płyt MONROCK MAX E w warstwie spodniej i płyt HARDROCK MAX w warstwie wierzchniej - daje znakomite wyniki, gwarantując doskonałą izolacyjność - dzięki czemu budynek ma dużo lepszą efektywność energetyczną, oraz trwałość i odporność na obciążenia, czyli właściwości niezwykle istotne dla inwestorów i projektantów. Na tak zaizolowanych dachach można urządzić strefę rekreacyjną lub zamontować instalacje np. klimatyzacyjne lub fotowoltaiczne, bez obawy, że wpłynie to negatywnie na ocieplenie lub na sam dach.

Właśnie w związku z wciąż rosnącymi wymaganiami stawianymi dachom płaskich ROCKWOOL rekomenduje wykonywanie izolacji dachów w dwóch warstwach - gwarantuje to większą trwałość ocieplenie i niweluje ryzyko powstawania mostków termicznych w przyszłości.

Porada eksperta:

W przypadku dachów płaskich bardzo ważne jest zapewnienie skutecznego odprowadzenia wody opadowej poprzez wykonstruowanie odpowiednich  spadków połaci dachowej. Warto wybrać tutaj całościowe rozwiązanie od jednego producenta - gwarantuje to, że poszczególne elementy będą kompatybilne ze sobą. . ROCKWOOL oferuje gotowe rozwiązanie - spadkowe płyty wykonane z wełny skalnej - ROCKFALL (SP) i ROCKFALL (KSP). Zapewniają one mniejsze obciążenie stropu i lepszą izolacyjność cieplną przegrody oraz maksymalnie ograniczają ryzyko powstawania mostków termicznych w dachu przez długie lata. Dodatkowo ROCKWOOL zapewnia serwis - doświadczeni projektanci przygotują  projekt wykonania systemu ROCKFALL na dachu. Odpowiednio wycięte płyty ze spadkiem przyklejamy do zasadniczej warstwy ocieplenia klejem systemowym KB MONROCK. . Należy także pamiętać o umieszczeniu klinów dachowych w newralgicznych punktach dachu, np.  miejscach wywinięcia papy na attyki. 

Źródło i zdjęcie: Rockwool

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
repliki zegarków