.
Strona główna | Technika i technologieBezpieczne okna do dachów płaskich

Bezpieczne okna do dachów płaskich

Płaskie dachy, to niewątpliwie trend w nowoczesnym budownictwie. Bardzo istotnym elementem estetyki i funkcjonalności takiego rozwiązania jest odpowiednio dobrane okno. Jego kluczowym zadaniem jest doprowadzenie do pomieszczenia jak największej ilości światła.

Okno powinno posiadać wysokie walory izolacyjne, być wygodne w obsłudze i w utrzymaniu czystości oraz mieć dużą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Okno dachowe PGX A1 marki OKPOL to idealne rozwiązanie dla tego typu budownictwa. Wykonane z tworzywa PVC, jest odporne na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Wysokie bezpieczeństwo zapewnia mu wyposażenie w hartowaną szybę zewnętrzną oraz laminat międzyszybowy. Materiał, z którego zostało wykonane sprawia, że jest niezwykle praktyczne - nie wymaga żadnej konserwacji po zamontowaniu. Dzięki dodatkowemu wypełnieniu pianką poliuretanową, zapewnia komfort i ciepło na poddaszu. Producent daje dożywotnią gwarancję na gradobicie dla pakietu szybowego.


Dane techniczne:


Produkt: PGX A1
Producent: OKPOL
Rodzaj: Okno na dach płaski z PVC
Współczynnik przenikania ciepła okna: Uw=1,1 W/m²K
Współczynnik przenikania ciepła szyby: Ug= 1,0 W/m²K
Pakiet szybowy: Dwuszybowy
Systemy: Powłoka niskoemisyjna, szyba hartowana, wewnętrzna szyba laminowana
Źródło i zdjęcia: Okpol

CZYTAJ WIĘCEJ

Okno na dach płaski
Okna do płaskiego dachu firmy Velux w nowej odsłonie
Okno do dachów płaskich typu F zwyciezcą konkursu Złota dachówka 2016 na targach w Czechach
Okno do dachów płaskich DEF marki FAKRO laureatem TOP DESIGN award 2016DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Zielone dachy jako forma retencji wód opadowych

Fala zainteresowania zielonymi dachami z roku na rok się zwiększa. W Polsce to temat nadal świeży – pomimo wielu istniejących zielonych dachów brak wystarczającej ilości badań dotyczących ich funkcjonowania w warunkach krajowych. Światowe osiągnięcia w tej dziedzinie są nieporównywalne, choć wciąż niewystarczające, jak podkreślają sami badacze. Czytaj więcej