.
Strona główna | Technika i technologieAutomat do zgrzewania krawędziowego

Automat do zgrzewania krawędziowego

Firma Herz, produkująca automaty zgrzewające do pap bitumicznych i membran z tworzyw sztucznych, rozszerza ofertę o serię urządzeń do zgrzewania materiałów dachowych o nazwie Roofon R. Dotychczasowe urządzenia doskonale nadawały się do zgrzewania hydroizolacji na płaszczyznach, lecz nie do końca sprawdzały się w miejscach sąsiadujących np. z pionowymi attykami czy na krawędziach. Producent wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, zaprezentował specjalną wersję automatu do zgrzewania „krawędziowego”.

Zgrzewarka Roofon R w porównaniu do modelu Roofon, posiada zmienioną konstrukcję sanek prowadzących, rolki dociskowej oraz dyszy zgrzewającej. Umożliwia to ustawienie przestawienej dyszy w odległości zaledwie 2 cm od pionowej ściany. Dzięki temu zakłady zgrzewanego materiału mają wymagane 4 cm szerokości.

Pas hydroizolacji na połaci mocuje się talerzykami aż do miejsca jak najbliżej attyki, natomiast od strony ogniomuru dysza zgrzewa 4-centymetrowy szew, który po uplastycznieniu zostaje dociśnięty przez rolkę. W ten sposób powstaje homogeniczne, szczelne połączenie. Dla pewności zgrzewane są także mocowania mechaniczne. Dla zabezpieczenia strefy zgrzewania poprzeczki sanek są wyposażone w płytkę zapobiegającą unoszeniu się zgrzewanego materiału i wydostawaniu się gorącego powietrza poza strefę zgrzewu. Po zakończonej pracy dyszę zgrzewającą ręcznie przestawia się do góry, w pozycję spoczynkową.


Zintegrowane potencjometry umożliwiają bezstopniową regulację prędkości, temperatury i wydatku powietrza. Poza wersją podstawową automatu dostępna jest także wersja Roofon R Dig, wyposażona w cyfrową regulację prędkości zgrzewania i wyświetlacz temperatury.

Źródło: Dachy Płaskie, nr 1 (21) 2014
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Przenośne masy kotwiczące

Przepisy prawa polskiego i europejskiego z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zobowiązują pracodawców zatrudniających osoby wykonujące prace na wysokości do zapewnienia właściwych środków chroniących pracowników przed upadkiem wysokości. Jednak stałe punkty lub systemy ochronne nie zawsze są dostępne dla osób wykonujących pracę na dachu – rozwiązaniem problemu mogą się okazać przenośne masy kotwiczące. Czytaj więcej