.
Strona główna | Technika i technologiePłynne folie tworzywowe Enke

Płynne folie tworzywowe Enke

Funkcjonalność dachów płaskich jest mocno uzależniona od jakości poszczególnych fragmentów izolacji. Najważniejszym warunkiem zachowania hydroizolacyjności dachu jest pewna warstwa ochronna, tworząca trwałe, szczelne połączenia we wszystkich krytycznych miejscach.

Attyki, wpusty dachowe, styki podłoży ze ścianami, przepusty czy rynny wewnętrzne to miejsca szczególnie narażone na uszkodzenia. Specjalnie do uszczelniania tych stref firma Enke oferuje optymalne, sprawdzone w praktyce rozwiązania, oparte na płynnych foliach tworzywowych Enkryl i Enkopur w połączeniu z włókniną poliestrową Enke-Polyflexflies oraz gotowych profili z tej samej włókniny.


Jednoskładnikowe, płynne folie tworzywowe Enkopur i Enkryl dają się nie tylko łatwo nakładać bezpośrednio z opakowania, ale gwarantują trwałą izolację w obszarze dachów płaskich oraz na balkonach i tarasach.


Doskonała paroprzepuszczalność tych folii umożliwia odparowanie z biegiem czasu wilgoci zawartej w podlożu. Przyczepność do typowych podłoży budowlanych jest na tyle dobra, że jednym produktem można uszczelnić różne materiały. Dzięki swoim zaletom Enkopur i Enkryl zapobiegają przestojom w pracy i chronią wartościowe towary i maszyny przed uszkodzeniami spowodowanymi wilgocią.


Lekarstwo na trudny dostęp
Każdy dekarz zna problem z dokładnym i trwałym uszczelnieniem miejsc trudnodostępnych: świetlików, kanałów wentylacyjnych, kominów oraz przepustów o skomplikowanych kształtach.


Również na balkonach zbyt mała wysokość progów w drzwiach stawia często wykonawców przed wieloma problemami, nie mówiąc już o konieczności uszczelnienia słupów, balustrad i studzienek ściekowych. Materiały zgrzewane nie są tu najlepszym rozwiązaniem, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia płomieniem palnika profili drzwi.

Zastosowanie Enkopur-u lub Enkryl-u z wkładką z włókniny Enke-Polyflexvlies stanowi proste, bezpieczne i trwałe rozwiązanie problemu izolacji.

Płynne folie Enkryl i Enkopur są jednoskładnikowe, czyli można je nakładać bezpośrednio z pojemnika. Zbędne jest uciążliwe mieszanie dwu lub więcej składników, podobnie jak ścisłe przestrzeganie czasu obróbki.

Kolejną zaleta jest możliwość zastosowania Enkryl-u np. w kuchniach lub obszarach sanitarnych, gdzie służy on jako pewne uszczelnienie pod płytkami ceramicznymi. Ponieważ Enkryl nie zawiera rozpuszczalników, można go bez zastrzeżeń stosować wewnątrz pomieszczeń.

Bogusław Ziółkiewicz
Enke-Werk

Źródło: Dachy Płaskie, nr 1 (10) 2011

CZYTAJ WIĘCEJ

Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk
Folia do dachów płaskich
Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur
Płynne tworzywo sztuczne na dachu szedowym
Technologia płynnych folii Enke-Werk
Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy EnketopDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy Trwały taras Jak dobrać papę termozgrzewalną? Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur Sąd pod papą Zakład papy na dwa razy Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje? Architektura ogrodowa z zielonymi dachami Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA Łączniki dachowe Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych Hydroizolacja stropu garażu podziemnego Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich