.
Strona główna | ProduktyTermoizolacja z celulozy

Termoizolacja z celulozy

Ekofiber® firmy Nordiska Ekofiber jest sypkim materiałem termoizolacyjnym z włókna celulozowego.

Fot. Nordiska Ekofiber Polska

Dla uzyskania odporności na działanie ognia przeciwko grzybom domowym i pleśni włókno jest impregnowane związkami boru. Tworząc barierę dla przepływu ciepła Ekofiber® jednocześnie doskonale radzi sobie z przekazywaniem wilgoci nie gromadząc jej w sobie i w związku z tym nie wymaga stosowania folii paroizolacyjnej. Nadaje się do zastosowania w całej przestrzeni konstrukcji budynku oprócz miejsc narażonych na temperatury powyżej 80oC i bezpośrednio pod wylewki. Doskonale chroni konstrukcję przed zagrzybieniem, nie sprzyjając korozji. Nie sprzyja również osiedlaniu się gryzoni i insektów.

Jest to materiał całkowicie przyjazny dla środowiska naturalnego oraz obojętny dla ludzkiego zdrowia. Posiada wszystkie prawem wymagane dokumenty dopuszczające do stosowania go w budownictwie.

Ekofiber® znajduje szerokie zastosowanie jako termoizolacja konstrukcji budowlanych różnych zarówno ze względu na użyte materiały konstrukcyjne, jak i przeznaczenie, poczynając od domów jednorodzinnych i budynków gospodarskich, poprzez obiekty przemysłowe i sportowe, kończąc na wielkogabarytowych blokach mieszkalnych i obiektach sakralnych.

Stosowane gęstości montażowe: stropodachy, poddasza nieużytkowe – 30÷35 kg/m3, połacie dachowe – 45÷50 kg/m3, ściany – 60÷65 kg/m3.  Współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,041 W/mK.

Źródło: Dachy Płaskie, nr 1 (2) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego
Izolacja termiczna montowana od środkaDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego

Wymagania inwestorów dotyczące izolacji dachów płaskich są coraz większe i dotyczą nie tylko energooszczędności, bezpieczeństwa i trwałości wyrobów, lecz także zapewnienia ich sprawnego i skutecznego montażu. W przypadku dachu szczególnie istotna jest możliwość szybkiego prowadzenia robót związanych z wykonaniem ocieplenia i pokrycia. Czytaj więcej

RAPORTY I ZESTAWIENIA