.
Strona główna | Technika i technologieSystemy dachowe TPO i PVC Mapeplan

Systemy dachowe TPO i PVC Mapeplan

Markę Mapei zna w Polsce każdy wykonawca. Większość kojarzy firmę z profesjonalną chemią do montażu płytek ceramicznych i kamienia naturalnego oraz produktami do montażu wykładzin i posadzek drewnianych. Tymczasem już od 2008 roku Mapei obsługuje polskie inwestycje również na poziomie specjalistycznych rozwiązań budowlanych do wznoszenia i napraw konstrukcji betonowych, zaś całkiem niedawno oferta firmy poszerzyła się o systemy hydroizolacji dachów płaskich.

We wrześniu 2008 roku Grupa Mapei przejęła Polyglass, jednego z wiodących producentów hydroizolacji bitumicznych SBS i APP w Europie i USA. W 2009 roku powstała nowa dywizja Mapei – hydroizolacji syntetycznych oraz uruchomiona została produkcja jednowarstwowych membran dachowych Mapeplan z TPO i PVC.

Mapei na dachach płaskich
Membrany TPO z modyfikowanego termoplastycznego poliolefinu są nowoczesnym i ekologicznym rozwiązaniem do hydroizolacji dachów płaskich. Zastosowano w nich specjalny kolor Smart white® – unikatowy odcień bieli, który maksymalizuje odbijanie światła słonecznego. Powłoka z Mapeplan Smart white® pozwala obniżyć temperaturę pokrycia dachu o 50% (w porównaniu do pokryć czarnych i w innych ciemnych barwach), co pomaga skutecznie zredukować stopień nagrzewania się budynku oraz ułatwia utrzymanie odpowiednio niskich temperatur wewnątrz budynku. Wiadomo też, że im niższa temperatura pokrycia dachu, tym dłuższa jego trwałość.

Tradycyjne folie z uplastycznionego PVC są już szeroko znane także w Polsce. Mapei chce oferować je w najwyższym standardzie technicznym, jakościowym oraz w szerokim asortymencie.

Mapeplan TPO i PVC są produkowane w trzech rodzajach:
  • w wersji zbrojonej siatką poliestrową – do mocowania mechanicznego,
  • w wersji wzmacnianej tkaniną szklaną – na dachy zielone i balastowe,
  • w wersji laminowanej geowłókniną – do systemów klejonych.
Dla wszystkich wersji dostępne są kompletne systemy akcesoriów, takich jak:
  • membrany antypoślizgowe Mapeplan Walkway,
  • folie obróbkowe Mapeplan D,
  • prefabrykowane narożniki Mapeplan Corner,
  • wpusty dachowe Mapeplan Outlet,
  • przelewy bezpieczeństwa Mapeplan Wall Outlet,
  • prefabrykowane obróbki przejść dachowych Mapeplan Collar.
Ponadto Mapei posiada w ofercie blachy laminowane Mapeplan Metal TPO lub Metal PVC, będące ważnym elementem obróbek blacharskich dachów z membran syntetycznych. Uzupełnieniem systemu są kleje Mapeplan ADS: kontaktowe do obróbek oraz poliuretanowe po powierzchni poziomych. Mapei oferuje również własne elastyczne uszczelniacze z modyfikowanego poliuretanu Mapeflex PU 45.

Mapei stawia na ekologię
Membrany Mapeplan znajdują w grupie ponad 150 produktów Mapei opatrzonych symbolem Green Innovation. Ich zastosowanie pomaga projektantom i wykonawcom innowacyjnych projektów zdobyć punkty niezbędne do uzyskania certyfikatu LEED (The Leadership in Energy and Environmental Design), wydawanego przez U.S. GREEN Building Council.

Membrany Mapeplan są produkowane zgodnie z certyfikatami ISO. Wszystkie membrany posiadają znak CE oraz liczne atesty odporności ogniowej: Broof t1, REI 15, REI 30, REI 45 oraz REI 60 dla różnych typów i układów warstw termoizolacji.

Mapei jako jedyny producent w Polsce i Europie oferuje szeroki wachlarz własnych kompletnych systemów dachów płaskich z ekologicznych membran TPO, tradycyjnych folii PVC lub pokryć bitumicznych SBS oraz APP. W ofercie firmy znajdują się również membrany solarne.


Źródło: Dachy Płaskie, nr 1 (6) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania
Bezpieczeństwo mechanicznych zakotwień membrany PCV-PDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego

Wymagania inwestorów dotyczące izolacji dachów płaskich są coraz większe i dotyczą nie tylko energooszczędności, bezpieczeństwa i trwałości wyrobów, lecz także zapewnienia ich sprawnego i skutecznego montażu. W przypadku dachu szczególnie istotna jest możliwość szybkiego prowadzenia robót związanych z wykonaniem ocieplenia i pokrycia. Czytaj więcej

RAPORTY I ZESTAWIENIA