.
Strona główna | ProduktyMata izolacyjna z wełny szklanej

Mata izolacyjna z wełny szklanej

Firma Swisspor Polska wprowadziła na rynek nową gamę produktów izolacyjnych – wełnę mineralną Swisspor Glass.

fot. Swisspor Polska

 Pierwszy produkt to Glass 200 – nielaminowana mata izolacyjna wykonana z wełny szklanej. Swisspor Glass 200 charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi. Współczynnik ? dla tego produktu wynosi 0,040 W/mK. Mata Swisspor Glass 200 jest przeznaczona do izolacji termicznej i akustycznej dachów skośnych, poddaszy, sufitów podwieszonych i lekkich ścianek działowych. Wełna dostępna jest w różnych grubościach – od 50 do 220 mm.


fot. Swisspor Polska

Wełna szklana uzupełni ofertę termoizolacyjną firmy oraz pozwoli na pełną obsługę tych inwestycji, w których z powodów technicznych i prawnych konieczne jest łączenie zalet styropianu i wełny. Oferta Swisspor Polska w tym segmencie będzie systematycznie rozbudowywana.

Źródło: Dachy Płaskie, nr 1 (2) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Izolacja termiczna montowana od środka
Szklana termoizolacja
Naturalna wełna mineralna
Logistyka w skali makro. Raport z budowy centrum logistycznego Amazon w SadachDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego

Wymagania inwestorów dotyczące izolacji dachów płaskich są coraz większe i dotyczą nie tylko energooszczędności, bezpieczeństwa i trwałości wyrobów, lecz także zapewnienia ich sprawnego i skutecznego montażu. W przypadku dachu szczególnie istotna jest możliwość szybkiego prowadzenia robót związanych z wykonaniem ocieplenia i pokrycia. Czytaj więcej

RAPORTY I ZESTAWIENIA