.
Strona główna | BranżaMatthias Bauer obecny na Międzynarodowej Expo Konferencji Architektonicznej RIFF Warszawa 2015

Matthias Bauer obecny na Międzynarodowej Expo Konferencji Architektonicznej RIFF Warszawa 2015

Architekt Matthias Bauer, zdobywca nagrody WAN Concrete in Architecture 2014, zaprezentuje swój projekt, DOM H36, podczas sesji plenarnej RIFF Warszawa. Wydarzenie zorganizowane przez ABplus Events odbędzie się 12 Października 2015 r. w warszawskim Hotelu Mariott.

Matthias Bauer

Projekt HOUSE H36 jest jedynym w swoim rodzaju budynkiem zaprojektowanym i zbudowanym w Niemczech. Ukształtowany w całości (podłogi, ściany i dachy) z izolacyjnego betonu, jako alternatywa dla dodatkowych barier termicznych. Projekt dostał nominację do nagrody Mies van der Rohe 2015 i zdobył nagrodę WAN Concrete in Architecture 2014 oraz Iconic Award Architecture Best of Best 2014.


Projekt HOUSE H36

Matthias Bauer jest założycielem MBA/S Associates i współpracował z Rem Koolhaas Office for Metropolitan Architecture w Rotterdamie.

RIFF Międzynarodowa Expo Konferencja Architektoniczna pokryć dachowych, izolacji oraz fasad to jedno z najważniejszych wydarzeń, które ma służyć promowaniu najnowszych przykładów dobrych praktyk w architekturze polskiej i europejskiej, nagradzanych projektów i architektów o wybitnych osiągnięciach.

Coroczne tematyczne międzynarodowe expo konferencje architektoniczne GIS, INGLASS, LAUD, RIFF

Expo Konferencja RIFF jest częścią cyklu czterech corocznych konferencji tematycznych organizowanych w Polsce, takich jak LAUD, INGLASSGIS - wszystkie są dedykowane architektom. Celem tych expo konferencji jest promowanie przykładów dobrych praktyk z polskiej i europejskiej architektury współczesnej, wymiana know-how oraz kontakt z najlepszymi biurami architektonicznymi na świecie.

Dodatkowe informacje na temat RIFF Warszawa znajdują się na stronie http://warsaw.ieriff.eu

Źródło i zdjęcia: ABplus
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy Trwały taras Jak dobrać papę termozgrzewalną? Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk Zakład papy na dwa razy Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun Sąd pod papą Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje? Architektura ogrodowa z zielonymi dachami Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA Łączniki dachowe Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych Hydroizolacja stropu garażu podziemnego Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich