.
Strona główna | BranżaIzolacje i zakłady produkcyjne Paroc z Aprobatą FM

Izolacje i zakłady produkcyjne Paroc z Aprobatą FM

Izolacje budowlane Paroc do dachów płaskich z grupy Paroc ROS i Paroc ROB uzyskały międzynarodową Aprobatę FM 4470. Prestiżowa certyfikacja oznacza, że produkty spełniają jedne z najbardziej rygorystycznych standardów bezpieczeństwa na świecie oraz że mogą być stosowane w aprobowanych przez FM Global systemach dachowych w całej Europie.

Co oznacza Aprobata FM?

Aprobata FM dynamicznie zyskuje na znaczeniu na całym świecie, w tym także w Polsce i na innych europejskich rynkach lokalnych. Inwestorzy i właściciele budynków coraz częściej wymagają oraz pozyskują Aprobaty FM na zastosowane produkty i systemy w celu zabezpieczenia biznesu przed czynnikami naturalnymi - nawet, jeśli nie są ubezpieczeni w FM Global.

Standard FM oznacza dla inwestorów sprawdzony wybór wszędzie tam, gdzie odporne na ogień konstrukcje są niezbędne, by ograniczyć ryzyko powstawania strat materialnych i zagrożenia życia.

"Mamy pełną świadomość ciągle zmieniających się potrzeb wykonawców, architektów i inwestorów na całym świecie. Nasi klienci coraz częściej pytają nas o Aprobaty FM" - tłumaczy Claudia Beling, Area Marketing Manager Central & West Europe w Grupie Paroc.

"Nasze produkty wykorzystuje się w stoczniach, centrach danych czy halach koncertowych - obiektach, gdzie stawia się najwyższe możliwe wymagania pod względem ochrony przeciwpożarowej. To właśnie dlatego nasze produkty spełniają wszelkie standardy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i redukcję ryzyka związanego z ogniem" - dodaje.

Aprobata FM dla zakładów produkcyjnych Paroc

Wszystkie produkty Paroc objęte Aprobatą FM 4470 posiadać będą stosowne oznaczenie "FM approved" wraz z informacją na temat kompletnych konstrukcji dachowych, jakie poddano badaniu. Aprobata obejmie także dwie fabryki Paroc, w których produkowane są płyty z serii Paroc ROS i ROB - zakłady w Trzemesznie i w Wilnie.

O FM Global i Aprobatach FM


Bezpieczeństwo pożarowe to jeden z najważniejszych wyznaczników charakteryzujących nowoczesne budownictwo. Obejmując swoją działalnością obiekty komercyjne i przemysłowe, FM Global rekomenduje inwestorom z całego świata dobór sprawdzonych rozwiązań pomagających unikać strat wynikających z zagrożenia pożarowego i innych czynników środowiskowych.

Szeroka działalność firmy zakłada m.in. wdrażanie innowacyjnych metod projektowania i utrzymania budynków, zarządzania ryzykiem, a także udzielanie aprobat technicznych dla wyrobów i konstrukcji budowlanych.

Źródło i zdjęcie: Paroc

CZYTAJ WIĘCEJ

Innowacja wśród izolacji dachów płaskich - poznaj system PAROC Air
Paroc prezentuje płyty izolacyjne do dachów płaskich Paroc Ros
Paroc przedstawia nowy system izolacji do dachów płaskich Paroc ProofDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy Trwały taras Jak dobrać papę termozgrzewalną? Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk Zakład papy na dwa razy Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun Sąd pod papą Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje? Architektura ogrodowa z zielonymi dachami Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA Łączniki dachowe Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych Hydroizolacja stropu garażu podziemnego Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich