.
Strona główna | BranżaIzolacje i zakłady produkcyjne Paroc z Aprobatą FM

Izolacje i zakłady produkcyjne Paroc z Aprobatą FM

Izolacje budowlane Paroc do dachów płaskich z grupy Paroc ROS i Paroc ROB uzyskały międzynarodową Aprobatę FM 4470. Prestiżowa certyfikacja oznacza, że produkty spełniają jedne z najbardziej rygorystycznych standardów bezpieczeństwa na świecie oraz że mogą być stosowane w aprobowanych przez FM Global systemach dachowych w całej Europie.

Co oznacza Aprobata FM?

Aprobata FM dynamicznie zyskuje na znaczeniu na całym świecie, w tym także w Polsce i na innych europejskich rynkach lokalnych. Inwestorzy i właściciele budynków coraz częściej wymagają oraz pozyskują Aprobaty FM na zastosowane produkty i systemy w celu zabezpieczenia biznesu przed czynnikami naturalnymi - nawet, jeśli nie są ubezpieczeni w FM Global.

Standard FM oznacza dla inwestorów sprawdzony wybór wszędzie tam, gdzie odporne na ogień konstrukcje są niezbędne, by ograniczyć ryzyko powstawania strat materialnych i zagrożenia życia.

"Mamy pełną świadomość ciągle zmieniających się potrzeb wykonawców, architektów i inwestorów na całym świecie. Nasi klienci coraz częściej pytają nas o Aprobaty FM" - tłumaczy Claudia Beling, Area Marketing Manager Central & West Europe w Grupie Paroc.

"Nasze produkty wykorzystuje się w stoczniach, centrach danych czy halach koncertowych - obiektach, gdzie stawia się najwyższe możliwe wymagania pod względem ochrony przeciwpożarowej. To właśnie dlatego nasze produkty spełniają wszelkie standardy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i redukcję ryzyka związanego z ogniem" - dodaje.

Aprobata FM dla zakładów produkcyjnych Paroc

Wszystkie produkty Paroc objęte Aprobatą FM 4470 posiadać będą stosowne oznaczenie "FM approved" wraz z informacją na temat kompletnych konstrukcji dachowych, jakie poddano badaniu. Aprobata obejmie także dwie fabryki Paroc, w których produkowane są płyty z serii Paroc ROS i ROB - zakłady w Trzemesznie i w Wilnie.

O FM Global i Aprobatach FM


Bezpieczeństwo pożarowe to jeden z najważniejszych wyznaczników charakteryzujących nowoczesne budownictwo. Obejmując swoją działalnością obiekty komercyjne i przemysłowe, FM Global rekomenduje inwestorom z całego świata dobór sprawdzonych rozwiązań pomagających unikać strat wynikających z zagrożenia pożarowego i innych czynników środowiskowych.

Szeroka działalność firmy zakłada m.in. wdrażanie innowacyjnych metod projektowania i utrzymania budynków, zarządzania ryzykiem, a także udzielanie aprobat technicznych dla wyrobów i konstrukcji budowlanych.

Źródło i zdjęcie: Paroc

CZYTAJ WIĘCEJ

Innowacja wśród izolacji dachów płaskich - poznaj system PAROC Air
Paroc prezentuje płyty izolacyjne do dachów płaskich Paroc Ros
Paroc przedstawia nowy system izolacji do dachów płaskich Paroc ProofDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Uszczelnianie dachów krytych blachą za pomocą materiałów płynnych

Dachy zawierające złożone detale, elementy przechodzące przez dach i krawędzie stanowią szczególnie trudne wyzwania podczas wykonywania uszczelnień. Płynne tworzywa sztuczne sprawdziły się już jako niezawodne rozwiązania w tym zakresie i stanowią doskonałe uzupełnienie powszechnie znanych metod uszczelniania. Czytaj więcej