.
Strona główna | BranżaBUDOSKOP - Warsztat profesjonalisty - Spotkanie z innowacją (Białystok, Rzeszów)

BUDOSKOP - Warsztat profesjonalisty - Spotkanie z innowacją (Białystok, Rzeszów)

Druga połowa roku należy zdecydowanie do wschodnich regionów. Październik spędziliśmy w Rzeszowie i Białymstoku, a oba miasta zaskoczyły nas swoją nowoczesnością i życzliwością mieszkańców. Rozwój - to zdecydowanie najlepsze określenie jakiego możemy użyć opisując ten rejon kraju.

Spotkanie w Rzeszowie

Pierwszą połowę października przywitaliśmy w Rzeszowie, gdzie konferencja odbyła się w nowoczesnym hotelu Hilton Garden Inn - przy tej okazji pragniemy podziękować obsłudze hotelu za wysoki standard i profesjonalność. Nie możemy również w podziękowaniach pominąć równie świetnej organizacji Hotelu 3 Trio w Białymstoku - po raz kolejny z ogromną przyjemnością robiliśmy spotkanie u Państwa.

Podziękowania należą się także naszym licznie przybyłym Gościom gdyż dzięki Państwa zaangażowaniu w nasze spotkania, wiemy jak bardzo są one potrzebne i jaki pozytywny wpływ mają na rozwój całej branży budowlanej.

W obu miastach mieliśmy przyjemność wysłuchać znakomitych wykładów z firmy Libet dotyczących zarówno różnych rodzajów nawierzchni jak i wizji współpracy miedzy inwestorem, wykonawcą i architektem. Także firma Autodesk postanowiła przybliżyć Gościom z Rzeszowa i Białegostoku zagadnienia związane z nowoczesnymi programami do projektowania czym wywołali zainteresowanie wśród słuchaczy.

W Rzeszowie dodatkowo mogliśmy wysłuchać wykładu z ramienia Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej dotyczącego projektowania budynków pasywnych, za to w Białymstoku firma Rockwool poruszyła zagadnienia związane z efektywnością energetyczną, które w kontekście nowych zmian i wytycznych dla architektów cieszyły się dużym zainteresowaniem. Również w Białymstoku specjalistka z firmy Hörmann opowiadała o drzwiach do domów pasywnych, dzięki którym nie tylko czujemy się komfortowo zarówno pod względem izolacyjności jak i bezpieczeństwa. W Rzeszowie firma AGC Flat Glass przedstawiała zagadnienia związane ze szkłem w architekturze, jego różnych odmianach dedykowanych do różnych rodzajów zastosowań. A dzięki firmie Tube Light mogliśmy poznać technologie systemów światła dziennego Solatube.


Spotkanie w Białymstoku

W Białymstoku poruszyliśmy tematy przestrzeni zarówno wewnętrznej jak zewnętrznej. Firma Bamix Ceramika przedstawiła nowoczesne trendy związane z włoskimi płytkami ceramicznymi. Firma SealEco opowiedziała nam o szczegółach projektowania dachów płaskich, tarasów i zbiorników wodnych. Na zakończenie obu spotkań również redakcja Info-Inwest miała miłą niespodziankę dla przybyłych architektów - w ramach długoletniej współpracy pragniemy dać Państwu coś od siebie, aby było przydatnym narzędziem w pracy i promocji Państwa marki nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim za granicą. Nowy projekt o nazwie ArchiPort jest dedykowany całkowicie dla Państwa. 

Dużym zainteresowaniem również cieszyły się stoiska firm: Silikaty Białystok producenta ściennych materiałów budowlanych oraz Inspiracje Światłem - gdzie światło rzeczywiście inspirowało.
Dziękujemy również naszemu patronowi strategicznemu - portalowi Budoskop.pl oraz firmom Art. Metal, Monitor Polska, ViaCon,  Stowarzyszeniu Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad za dostarczone materiały dla uczestników spotkania.


Spotkanie w Białymstoku

Dziękujemy licznie przybyłym Gościom oraz wspaniałym ekspertom z firm za udział w konferencji, przy tym zaznaczamy, że dla nas to jeszcze nie koniec, serdecznie zapraszamy do Krakowa 27.11.2014 oraz Łodzi 11.012.2014 na kolejną porcję nowości, wiedzy i doświadczenia przekazywaną w znakomitej atmosferze wspólnej pasji.

Źródło i zdjęcia: www.pracowniaeventow.pl
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Przenośne masy kotwiczące

Przepisy prawa polskiego i europejskiego z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zobowiązują pracodawców zatrudniających osoby wykonujące prace na wysokości do zapewnienia właściwych środków chroniących pracowników przed upadkiem wysokości. Jednak stałe punkty lub systemy ochronne nie zawsze są dostępne dla osób wykonujących pracę na dachu – rozwiązaniem problemu mogą się okazać przenośne masy kotwiczące. Czytaj więcej