.
Strona główna | BranżaBUDOSKOP - Warsztat profesjonalisty - Spotkanie z innowacją (Białystok, Rzeszów)

BUDOSKOP - Warsztat profesjonalisty - Spotkanie z innowacją (Białystok, Rzeszów)

Druga połowa roku należy zdecydowanie do wschodnich regionów. Październik spędziliśmy w Rzeszowie i Białymstoku, a oba miasta zaskoczyły nas swoją nowoczesnością i życzliwością mieszkańców. Rozwój - to zdecydowanie najlepsze określenie jakiego możemy użyć opisując ten rejon kraju.

Spotkanie w Rzeszowie

Pierwszą połowę października przywitaliśmy w Rzeszowie, gdzie konferencja odbyła się w nowoczesnym hotelu Hilton Garden Inn - przy tej okazji pragniemy podziękować obsłudze hotelu za wysoki standard i profesjonalność. Nie możemy również w podziękowaniach pominąć równie świetnej organizacji Hotelu 3 Trio w Białymstoku - po raz kolejny z ogromną przyjemnością robiliśmy spotkanie u Państwa.

Podziękowania należą się także naszym licznie przybyłym Gościom gdyż dzięki Państwa zaangażowaniu w nasze spotkania, wiemy jak bardzo są one potrzebne i jaki pozytywny wpływ mają na rozwój całej branży budowlanej.

W obu miastach mieliśmy przyjemność wysłuchać znakomitych wykładów z firmy Libet dotyczących zarówno różnych rodzajów nawierzchni jak i wizji współpracy miedzy inwestorem, wykonawcą i architektem. Także firma Autodesk postanowiła przybliżyć Gościom z Rzeszowa i Białegostoku zagadnienia związane z nowoczesnymi programami do projektowania czym wywołali zainteresowanie wśród słuchaczy.

W Rzeszowie dodatkowo mogliśmy wysłuchać wykładu z ramienia Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej dotyczącego projektowania budynków pasywnych, za to w Białymstoku firma Rockwool poruszyła zagadnienia związane z efektywnością energetyczną, które w kontekście nowych zmian i wytycznych dla architektów cieszyły się dużym zainteresowaniem. Również w Białymstoku specjalistka z firmy Hörmann opowiadała o drzwiach do domów pasywnych, dzięki którym nie tylko czujemy się komfortowo zarówno pod względem izolacyjności jak i bezpieczeństwa. W Rzeszowie firma AGC Flat Glass przedstawiała zagadnienia związane ze szkłem w architekturze, jego różnych odmianach dedykowanych do różnych rodzajów zastosowań. A dzięki firmie Tube Light mogliśmy poznać technologie systemów światła dziennego Solatube.


Spotkanie w Białymstoku

W Białymstoku poruszyliśmy tematy przestrzeni zarówno wewnętrznej jak zewnętrznej. Firma Bamix Ceramika przedstawiła nowoczesne trendy związane z włoskimi płytkami ceramicznymi. Firma SealEco opowiedziała nam o szczegółach projektowania dachów płaskich, tarasów i zbiorników wodnych. Na zakończenie obu spotkań również redakcja Info-Inwest miała miłą niespodziankę dla przybyłych architektów - w ramach długoletniej współpracy pragniemy dać Państwu coś od siebie, aby było przydatnym narzędziem w pracy i promocji Państwa marki nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim za granicą. Nowy projekt o nazwie ArchiPort jest dedykowany całkowicie dla Państwa. 

Dużym zainteresowaniem również cieszyły się stoiska firm: Silikaty Białystok producenta ściennych materiałów budowlanych oraz Inspiracje Światłem - gdzie światło rzeczywiście inspirowało.
Dziękujemy również naszemu patronowi strategicznemu - portalowi Budoskop.pl oraz firmom Art. Metal, Monitor Polska, ViaCon,  Stowarzyszeniu Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad za dostarczone materiały dla uczestników spotkania.


Spotkanie w Białymstoku

Dziękujemy licznie przybyłym Gościom oraz wspaniałym ekspertom z firm za udział w konferencji, przy tym zaznaczamy, że dla nas to jeszcze nie koniec, serdecznie zapraszamy do Krakowa 27.11.2014 oraz Łodzi 11.012.2014 na kolejną porcję nowości, wiedzy i doświadczenia przekazywaną w znakomitej atmosferze wspólnej pasji.

Źródło i zdjęcia: www.pracowniaeventow.pl
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje?

Ani na pierwszą, ani na drugą część pytania nie da się odpowiedzieć jednym zdaniem. Jak różne mogą bowiem być warstwy dachu płaskiego - w zależności od konstrukcji, zastosowanych materiałów, wykonawców - tak różne są odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule. Dochodzą do tego regionalne różnice cenowe za układanie, transport materiałów itd. Czytaj więcej