.
Strona główna | BranżaZa nami kolejna edycja targów Warsaw Build

Za nami kolejna edycja targów Warsaw Build

Ponad 2100 odwiedzających i 89 wystawców z 13 krajów Europy i Azji, prezentujących najnowsze produkty oraz rozwiązania z zakresu budownictwa i wyposażenia wnętrz - uczestniczyło w tegorocznych targach Warsaw Build 2016. Profesjonaliści z branży dyskutowali o najważniejszych zagadnieniach i nowych trendach w sektorze budowlano-wnętrzarskim.

IV Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2016, odbywające się w dniach 16-18 listopada 2016 r. w EXPO XXI w Warszawie, poświęcone były zwiększaniu energooszczędności w nowych i remontowanych obiektach, aktualnym zmianom prawnym i nowym technologiom w projektowaniu wnętrz. Wydarzenie uroczyście zainaugurowali: Robert Schurma - założyciel i prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, arch. Robert Szczepaniak - członek założyciel Stowarzyszenia BIM dla polskiego budownictwa oraz Anna Rabiej - dyrektor Warsaw Build i Jan Hertmanowski - dyrektor Międzynarodowych Targów Aquatherm Warsaw, towarzyszących wydarzeniu. Przez kolejne trzy dni, warszawskie centrum wystawiennicze odwiedziło 2100 profesjonalistów: w tym architekci, producenci materiałów, wykonawcy, dystrybutorzy i inwestorzy. Wśród nich prezesi, menedżerowie firm oraz biznesmeni z całego świata.

Światowe trendy

Nowości z rynku materiałów budowlanych i wnętrzarskich prezentowali wystawcy z Polski, a także z Portugalii, Indii, Rosji, Hiszpanii, Chin, Niemiec, Turcji, Ukrainy i Włoch. Odwiedzający mieli okazję poznania nowości produktowych: od materiałów izolacyjnych przez chemię i ceramikę budowlaną, wyroby z drewna, stolarkę drzwiową i okienną - po elementy wyposażenia wnętrz. "Udział w tegorocznej edycji Warsaw Build sprawił, że zdobyliśmy nowych klientów, a efektem rozmów są złożone na miejscu zamówienia" - mówi Agnieszka Gilińska-Veitch, dyrektor zarządzający w firmie Agas, przedstawiającej szeroki asortyment okuć budowlanych i meblowych, przeznaczonych dla stolarni oraz producentów drzwi, okien i okiennic. "Zależało nam na prezentacji naszej oferty w stolicy, dlatego w wydarzeniu uczestniczyliśmy już po raz drugi" - dodaje. Uwagę wystawców przykuwały innowacyjne rozwiązania izolacyjne prezentowane przez polskich i zagranicznych wytwórców. "Jako jedyny polski producent systemów pian poliuretanowych wykorzystywanych w termo- i hydroizolacji na Warsaw Build, spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem inwestorów, zawarliśmy nowe kontakty z firmami zainteresowanymi współpracą i z wykonawcami" - mówi Milena Bratz, zastępca kierownika sprzedaży w firmie Purinova.


Wymiana wiedzy i doświadczeń

Spotkaniom biznesowym towarzyszyły liczne konferencje i wykłady. W prelekcjach i panelach dyskusyjnych uczestniczyli eksperci m.in. Narodowej Agencji Poszanowania Energii, Fundacji Poszanowania Energii, Krajowej Agencji Poszanowania Energii, organizacji branżowych, takich jak Stolarka VIP czy Fundacja "Wszechnicy Budowlanej", oraz firm RDBud, czy CADSOFT. Pierwszy dzień wydarzenia uświetniła konferencja Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, na której omawiano zmieniające się trendy i oczekiwania inwestorów i najemców, odnośnie stosowania zielonych rozwiązań, poprawiających jakość środowiska wewnętrznego budynków.

Nowe technologie projektowe

Jednym z wiodących tematów tegorocznej edycji Warsaw Build było wykorzystanie nowych technologii w projektach wnętrzarskich. Zagadnieniom tym poświęcona była specjalna konferencja i warsztaty dla architektów pt. "BIM dla wnętrz", przybliżające możliwości zastosowania nowych rozwiązań w tworzeniu modeli czy prezentacji VR. "Spotkania Warsaw Build to jedna z niewielu okazji w Polsce do przedstawienia tego typu oferty" - mówi arch. Rober Szczepaniak, konsultant w firmie Design Express Poland. "Korzystamy z okazji, by zaprezentować technologie i rozwiązania, umożliwiające projektantom, architektom wnętrz i krajobrazu, kreowanie architektonicznych i designerskich projektów - od początku do końca w jednym programie".


Konferenecje i wykłady na Warsaw Build 2016

Nagrody dla najlepszych

Podczas Warsaw Build 2016 tradycyjnie nie zabrakło uroczystego wręczenia medali i wyróżnień w konkursach. "Złote Medale Targów Warsaw Build" otrzymały firmy Rubio Monocoat  Polska - producent oleju woskowego do drewna, Alukov a.s. - producent mobilnej zabudowy basenowej i tarasowej, Greco Gres Internacional S.L. - producent wyrobów ceramicznych i systemów fasadowych, producent stolarki firma Gorantech, a także producent drzwi TM STRAJ LLC. Tytuł "Diament Stolarki" przyznawany za najciekawsze wzornictwo drzwi, okien, bram i osłon, otrzymały produkty firm, takich jak Oknostyl, Ronkowski, Gorantech i Krispol. Druga edycja konkursu "Diamenty Designu" nagrodziła polskich projektantów mebli i wyposażenia wnętrz, wyróżniających się innowacyjnym wzornictwem i wyczuciem rynkowych trendów.

Krok w przyszłość

Po raz pierwszy targom Warsaw Build, towarzyszył konkurs wyróżniający innowacyjne rozwiązania dedykowane branży budowlanej. Nagrody w konkursie "Diament Innowacji" otrzymali: Dom Ekologiczny CoreHouse (Adam Warchoł, Anna Stachi, Tomasz Jackiewicz), Draw Wire 3D - system do pomiaru przemieszczeń konstrukcji budowlanych (Radosław Tatko, Maciej Orzechowski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu), Platforma symulacyjna SFS 60+ (Laboratorium Architektury 60+ we współpracy z 4 Experience) oraz stanowisko do badań odkształceń elementów poziomych obciążonych równomiernie (Michał Pieńko, Politechnika Lubelska). Wyróżnione rozwiązania prezentowane były w specjalnej strefie "Wyspa innowacji", gdzie autorzy odpowiadali na pytania zainteresowanych.


Tegoroczna edycja IV Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2016 odbywała się honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Wydarzenie uzupełniały odbywająca się równolegle II Międzynarodowe Targi Systemów Grzewczych, Wentylacji, Klimatyzacji, Systemów Wodnych, Sanitarnych i Basenów Aquatherm Warsaw - gromadzące profesjonalistów branży HVAC, instalacji sanitarnych i basenów.

Źródło i zdjęcia: Lentewenc
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy Trwały taras Jak dobrać papę termozgrzewalną? Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur Sąd pod papą Zakład papy na dwa razy Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje? Architektura ogrodowa z zielonymi dachami Łączniki dachowe Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop Hydroizolacja stropu garażu podziemnego Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich