Szkolenia Enke Werk
Każdy początek roku to w branży dachowej sezon szkoleniowy. Ten umowny okres pomiędzy początkiem stycznia a końcem marca w większości firm przeznaczony jest na spotkania z dystrybutorami, architektami i wykonawcami. W Enke Werk jest podobnie.
Firma Enke Werk prowadzi dwa rodzaje szkoleń. Pierwszy to szkolenie podstawowe, mające na celu zapoznanie uczestników szkolenia z produktami. Składa się z części teoretycznej i pokazu praktycznego, wykonywanego przez prowadzącego szkolenie.
Drugi rodzaj to szkolenia z możliwością uzyskania przez uczestników certyfikatu. Obejmują one teorię oraz praktyczne wykonanie uszczelnienia na modelu i klejenie obróbek blacharskich Enkolitem przez uczestnika szkolenia. Odbywają się one w Centrum Szkoleniowym Enke – Kalamala Enke Partner (ul. Leśna 7, Sadów, 42–700 Lubliniec) na zasadach ujętych w regulaminie. Od stycznia 2015 r. szkolenia certyfikowane są płatne. Szczegółowy regulamin wraz z drukiem zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej firmy Enke (www.enke.pl).
W roku 2015 część szkoleń Enke Werk przeprowadza z czołowym producentem folii EPDM, firmą Carlisle Construction Materials GmbH.
Wspólne warsztaty odbędą się w następujących miastach: Sadowie (w Centrum Szkoleniowym Enke – Kalamala Enke Partner), Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Warszawie. Oprócz wspólnie przeprowadzanych kursów obie firmy realizują także własne plany szkoleniowe. 16 lutego i 5 marca w Centrum Szkoleniowym Enke w Sadowie odbyły się dwa szkolenia certyfikowane. Jeszcze w marcu odbędzie się szkolenie podstawowe w firmie Umbrella Construction w Gdyni.
Szkolenie praktyczne firmy Enke obejmuje prawidłowe wykonanie uszczelnienia odpowiedniego modelu płynną folią wodochronną na bazie prepolimerów poliuretanowych – Enkopur. Model posiada przepust (rurkę), wpust, narożniki zewnętrzne i wewnętrzne. Zadaniem uczestników jest własnoręczne wykonanie powłoki wodoszczelnej, zgodnie z technologią firmy Enke oraz odpowiednimi wytycznymi dla dachów płaskich (patrz DAFA DP 2.01 Wytyczne do wykonywania dachów z izolacją wodochronną – wytyczne dla dachów płaskich). W praktyce polega to na ułożeniu pierwszej warstwy Enkopur, wtłoczeniu w nią włókniny poliestrowej Enke Polyflexvlies i zamknięciu warstwą nawierzchniową warstwą Enkopur.
Oprócz tego uczestnicy szkoleń mają okazję zapoznać się praktycznie z systemem do renowacji balkonów i tarasów Enketop, którego niezaprzeczalnymi zaletami są: jednokomponentowość, paroprzepuszczalność oraz uzyskanie odpornej i dekoracyjnej powłoki bez nadmiernego obciążania konstrukcji budowlanej.
Na szkoleniu nie może zabraknąć informacji na temat nowych produktów i systemów takich, jak np. Enkolan – innowacyjna, bezrozpuszczalnikowa i przyjazna dla środowiska powłoka wodochronna zarówno na powierzchnie zewnętrzne, jak i do pomieszczeń wewnętrznych (łazienki czy kuchnie).
Nie zapominamy także o Enkolicie – jednoskładnikowym kleju do obróbek blacharskich na bazie bitumicznej, który jest z powodzeniem sprawdzony i stosowany już od ponad 50 lat.
Przebieg części praktycznej firmy Carlisle dotyczy prawidłowego wykonania zgrzewów, odpowiedniego doboru materiałów, obszarów zastosowań oraz wykorzystania odpowiedniego sprzętu do zgrzewania.
Szkolenia zimowe mają dwa cele. Pierwszy to możliwość zaprezentowania nowości w ofercie, pozyskania opinii architektów i wykonawców o produktach. Taki dialog pozwala nam, producentom materiałów budowlanych ciągle doskonalić wprowadzane na rynek wyroby.
Drugi cel wspólnych spotkań to możliwość lepszego poznania ludzi z branży i nawiązania kontaktów. A te często przynoszą nieocenione efekty w postaci pomocy w rozwiązywaniu codziennych problemów w naszej pracy.
Niezależnie od aktywności w sezonie szkoleniowym, firma Enke Werk proponuje wykonawcom w dalszym ciągu bezpłatny serwis, do którego należą praktyczne instruktaże i przeszkolenia bezpośrednio na placu budowy, przeprowadzone przez doświadczonego doradcę technicznego.
27 stycznia br. w Centrum Dachów i Ogrodzeń w Orzeszu odbyło się seminarium dla wykonawców budowlanych. Organizator spotkania, Pan Jan Michalski, zaprosił znanych na rynku nie tylko polskim producentów materiałów budowlanych, aby zaprezentowali swoje produkty i technologie.
W seminarium wzięły udział m.in. Enke Werk, reprezentowana przez Bogusława Ziółkiewicza, Rheinzink Polska Sp. z o.o., reprezentowana przez Jakuba Turka i Bauder Polska Sp. z o.o. w osobie Przemysława Witkowskiego.
Pierwsze płatne szkolenie odbyło się 16.02.2015 w Centrum Szkoleniowym Enke – Kalamala Enke Partner w Sadowie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami program szkolenia obejmował część teoretyczną i praktyczną. W części praktycznej uczestnicy mieli za zadanie samodzielne wykonanie uszczelnień na modelach oraz wykonywanie klejenia blach klejem bitumicznym Enkolit. W szkoleniu wzięło udział 11 osób z różnych firm.
Całkowity koszt szkolenia wynosi 300 zł netto. Kwota ta obejmuje: szkolenie, wyżywienie, Mini Zestaw Startowy oraz certyfikat uczestnictwa. Ze względu na duże zainteresowanie planowane są dalsze warsztaty tego typu. Zachęcamy do zapisywania się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej firmy Enke lub rejestrację telefoniczną u doradcy technicznego.
Bogusław Ziółkiewicz
Enke Werk
Źródło: Dachy Płaskie, nr 1 (24) 2015
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Minimalna stawka kalkulacyjna kosztów pracy w budownictwie
Bezpłatny przegląd elektronarzędzi w serwisie Bosch
Sukces konferencji "DAchy i FAsady" - wyższy standard budownictwa"
Budownictwo przyszłości na Budmie 2012
Konkurs z TRIFLEX
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym
Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy
Trwały taras
Jak dobrać papę termozgrzewalną?
Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę
Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych
Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych
Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych
Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków
Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych
Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie
Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego
Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania
Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur
Sąd pod papą
Zakład papy na dwa razy
Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun
Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk
Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy
Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje?
Architektura ogrodowa z zielonymi dachami
Łączniki dachowe
Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA
Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich
Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych
Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm
Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych
Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop
Hydroizolacja stropu garażu podziemnego
Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich