.
Strona główna | BranżaMercor pierwszym w Polsce autoryzowanym dostawcą zabezpieczeń przeciwpożarowych PZU Lab

Mercor pierwszym w Polsce autoryzowanym dostawcą zabezpieczeń przeciwpożarowych PZU Lab

 

Mercor S.A., podpisał umowę z PZU LAB, co oznacza, że jest pierwszym w Polsce autoryzowanym dostawcą zabezpieczeń przeciwpożarowych z certyfikatem PZU LAB Approved. Stworzony przez PZU LAB nowatorski system certyfikacji urządzeń przeciwpożarowych istotnie zwiększa bezpieczeństwo dla biznesu, a dla Grupy MERCOR  otwiera dodatkowe możliwości realizacji na rynku usług serwisowych. 

 PZU LAB Approved to pierwszy w Polsce system certyfikacji zabezpieczeń przeciwpożarowych oparty na światowych benchmarkach. Nawet najlepsze zabezpieczenia i systemy przeciwpożarowe mogą nie spełnić swojej funkcji jeśli są źle zamontowane lub nie są regularnie serwisowane. Certyfikat PZU LAB istotnie zwiększa  bezpieczeństwo.

 

Podpisaliśmy umowę jako pierwsi z największym ubezpieczycielem w Polsce. Jesteśmy przekonani, że inicjatywa PZU dla przedsiębiorstw oznacza zwiększenie bezpieczeństwa, chroniąc biznes przed pożarami i sytuacjami awaryjnymi. Niższa szkodowość jest także korzystna dla ubezpieczyciela. Dla nas - firm produkujących i dostarczających zabezpieczenia pożarowe - otwiera się rynek serwisowania naszych produktów. To potencjalna olbrzymia zmiana jakościowa poprawy bezpieczeństwa - mówi Krzysztof Krempeć, prezes zarządu MERCOR S.A.  

 

Wiedza i doświadczenie inżynierów PZU LAB realnie poprawi bezpieczeństwo Polaków. Chcemy tego dokonać wprowadzając do powszechnego użycia najwyższe standardy ochrony przeciwpożarowej, rozpoznawalne dzięki certyfikatowi PZU LAB Approved. Certyfikacja PZU LAB to odpowiedź na potrzeby polskiego rynku, który boryka się z problemem skuteczności sprzętu przeciwpożarowego w obiektach przemysłowych, budynkach użyteczności publicznej czy mieszkaniach. Niestety, bardzo często okazuje się, że urządzenia, które powinny ratować nasze życie i majątek, są niesprawne – mówi Dariusz Gołębiewski, wiceprezes PZU LAB SA.

 

Jestem pewien, że dzięki całościowemu podejściu naszych inżynierów do zagadnień ryzyka przeciwpożarowego, w krótkim czasie znak PZU LAB Approved będzie utożsamiany z jakością i niezawodnością, która w przypadku bezpieczeństwa jest fundamentalna. Nasze doświadczenia pokazują, że nie tylko same urządzenia, lecz ich montaż i bieżący serwis decydują o skuteczności systemów wtedy gdy jest ona najbardziej potrzebna. Temu ma właśnie służyć idea certyfikacji PZU LAB – zarządzaniu bezpieczeństwem tam, gdzie jest to najefektywniejsze technicznie i biznesowo –dodaje Tomasz Huś, prezes zarządu PZU LAB SA.

 

System PZU LAB SA wyróżnia się  kompleksową procedurą certyfikacyjną. Certyfikatem objęty jest nie tylko pojedynczy przedmiot (np. gaśnica lub drzwi przeciwpożarowe), ale cała instalacja z pełnym cyklem życia tzn. produkcją, dystrybucją, projektem, montażem oraz konserwacją. Takie podejście ma kluczowe znaczenie, na rynku, na którym PZU obserwuje nieregularne, obowiązkowe serwisowanie systemów i urządzeń, agresywną konkurencję cenową i cięcie kosztów na różnych etapach, co niekorzystnie wpływa na jakość i skuteczność działania systemów bezpieczeństwa.

 

Logo „PZU LAB Approved”, jako znak jakości i bezpieczeństwa zastosowanych rozwiązań, będzie widoczne na czujkach, drzwiach przeciwpożarowych, gaśnicach i innych elementach systemów przeciwpożarowych, które były poddane certyfikacji.

 

Źródło: Informacja prasowa Mercor

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy Trwały taras Jak dobrać papę termozgrzewalną? Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur Sąd pod papą Zakład papy na dwa razy Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje? Architektura ogrodowa z zielonymi dachami Łączniki dachowe Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop Hydroizolacja stropu garażu podziemnego Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich