.
Strona główna | ProduktyNaklejane taśmy dylatacyjne

Naklejane taśmy dylatacyjne

Tricoflex jest systemem naklejanych taśm służących do przeciwwodnego zabezpieczenia dylatacji, przerw roboczych i pęknięć konstrukcji budowlanych wykonanych z żelbetu, betonu, cegły oraz stali. System składa się z elementu uszczelniającego na bazie elastomeru termoplastycznego TPE oraz zestawu klejowego na bazie żywic epoksydowych.


Fot. Tricosal

Elementy uszczelniające produkowane są w postaci membran, profili oraz manszet do uszczelniania przejść rurowych. W skład zestawu wchodzą również profile służące do obustronnego zabetonowania w nowowykonywanych konstrukcjach, jak i profile do jednostronnego klejenia i jednostronnego zabetonowania służące do uszczelniania dylatacji pomiędzy istniejącymi i nowowykonywanymi obiektami.

Podłoże pod taśmy musi być nośne i czyste, tzn. nie może posiadać substancji zmniejszających przyczepność takich jak: luźne części betonu, kurz, brud, zatłuszczenia itp. Podłoże w strefie klejenia należy zeszlifować lub oczyścić starannie stalowymi szczotkami.

Podłoże powinno być możliwie suche lub co najwyżej matowo-wilgotne, aby aplikacja systemu Tricoflex przebiegała bezproblemowo. Nakładanie kleju na podłoża z zastoiskami wilgoci lub z powierzchnią wilgotnolśniącą jest zabronione. W takich przypadkach podłoże musi zostać osuszone.

Obydwa komponenty kleju są konfekcjonowane oddzielnie w odpowiednio odmierzonych ilościach, co ułatwia poprawne ich wymieszanie. Mieszankę przygotowuje się dodając całość komponentu B do pojemnika z komponentem A, następnie za pomocą odpowiedniego mieszadła miesza się gruntownie oba składniki aż do uzyskania jednorodnej mieszanki koloru szarego, bez widocznych smug.

Warstwę spodnią kleju nanosi się równomiernie na przygotowane podłoże, używając pacy ząbkowanej 4 mm. Element uszczelniający nakładany jest ręcznie na świeżo ułożone spodnie pasmo kleju i dociskany przy pomocy rolki gumowej. Dociskanie rolką prowadzi się od strony wewnętrznej (przydylatacyjnej) na zewnątrz tak, aby pod taśmą nie pozostawały pęcherze powietrzne.

Niezbędne połączenia elementów uszczelniających (łączenia wzdłużne, skrzyżowania, elementy w kształcie litery T itp.) wykonuje się poprzez zgrzewanie gorącym powietrzem.

Źródło: Dachy Płaskie, nr 3 (4) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Taśma grzewcza do rynien i rur spustowych
Taśma do hydroizolacji firmy Bolix



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy Trwały taras Jak dobrać papę termozgrzewalną? Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur Sąd pod papą Zakład papy na dwa razy Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje? Architektura ogrodowa z zielonymi dachami Łączniki dachowe Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop Hydroizolacja stropu garażu podziemnego Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich