.
Strona główna | PrezentacjeVedag Polska sp z o.o.
Vedag Polska sp z o.o.

Adres: Ul. Prądzyńskiego 20
Środa Wielkopolska
woj. dolnośląskie
Email: biuro@vedag.com
WWW: http://www.vedag.com.pl
Telefon: (061) 287 01 80
Fax: (061) 285 30 78
Produkty Opis Liczba wyświetleń: 6608
1846 - W ”Nonnenmühle” w Lipsku rodzina C.F. Weber z początku impregnowała tekturowe okładki na oprawy introligatorskie do książek. Tam również położono kamień węgielny pod dzisiejszą firmę Vedag.


1851 - Carl Friedrich Weber rozpoczynaw Lipsku produkcję papy dachowej jako materiału na dachy.

1882 - Początek produkcji papy dachowej w rolkach.

1927 - Zostaje założona spółka Vereinigte Dachpappen AG z siedzibą w Berlinie, która następnie zakłada lub przejmuje liczne zakłady przede wszystkim we wschodniej części Niemiec.
 
1935 - Koncern chemiczny Rütgerswerke AG przejmuje Vereinigte Dachpappen AG, która w tym czasie staje się największym producentem bitumicznych pokryć dachowych w Niemczech.
 
W latach 50. i 60. ubiegłego wieku przedsiębiorstwo zostaje sprofilowane dzięki rozwojowi kompletnych systemów dachowych. Ogromny krok naprzód stanowiły zastąpienie papy włókniną poliestrową jako rdzenia pasów oraz rozwój bitumów modyfikowanych polimerem. Przedsiębiorstwo wiedzie prym wszędzie tam, gdzie chodzi o prace nad rozwojem produktów; podobnie było z systemami do klejenia na zimno, które pojawiły się na rynku na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. W odniesieniu do recyklingu starych dachów w latach 80-tych zostają wykonane pionierskie prace.
 
1994/1995 - Koncern RHI przejmuje firmę, który później firmuje jako Vedag Dachsysteme GmbH & Co. KG. Ekspansja na rynki Europy Wschodniej wspierana jest poprzez założenie spółek dystrybucyjnych w Czechach i w Polsce, w 1997 roku zostaje zaś założona filia dystrybucyjna na Słowacji.

1998  -  Wszelka działalność operacyjna mająca związek z segmentem rynku uszczelnień, zostaje skoncentrowana w Dywizji RHI Isolieren, Vedag staje się spółką prowadzącą.
 
2001 - Mgr  Georg Graf von Khevenhüller przejmuje Vedag GmbH w toku Management buy out. Vedag jest spółką holdingową Vedag Dachsysteme GmbH und Co. KG w Niemczech, Villas Austria GmbH w Austrii, Villas Hungaria na Węgrzech jak również spółek-córek Isolit-Isolier GmbH, Vedag Polska, Vedag CR i Vedag Słowacja.
 

W styczniu 2002 roku zostaje sprzedane udziały w spółkach austriackiej i węgierskiej a Vedag koncentruje się na swoich rynkach kluczowych. Na rynku niemieckim rozwijany jest system dystrybucji, aby lepiej spełniać wymagania rynku. Od tego momentu firma wspiera się na dwóch nogach: Jedną stanowi system dystrybucji tworzony przez 40 przedstawicieli regionalnych, zajmujących się zorientowaną na projektantów i firmy stosujące sprzedażą produktów oraz doradztwem w zakresie innowacyjnych i technicznie zaawansowanych systemów dachów płaskich. Druga linia dystrybucyjna zajmuje się handlowym zaopatrzeniem rynku w wysokiej jakości pokrycia dachowe z bitumów i bitumów modyfikowanych polimerami. Obie te linie wspierane są przez silny dział Techniki Zastosowań. W sumie w sprzedaży na terenie Niemiec przedsiębiorstwo zatrudnia prawie 100 osób.

 
Rok 2003 - Przejęte i rozbudowane zostały zakłady produkcyjne w Litvinowie.
 
Poprzez nowoczesne zakłady produkcyjne i centra dystrybucyjne zapewnione jest zaopatrzenie pokrywające rynek niemiecki. Silna pozycja rynkowa w Europie Środkowej i wysoki standard technologiczny czynią z VEDAG wiodącego europejskiego producenta uszczelnień budowlanych.
 
W 2007 VEDAG GmbH staje się członkiem grupy Icopal. W ten sposób zostaje umocniona pozycja VEDAG na rynku. Firma pozostaje jednak samodzielną marką. Krok ten skutkuje nowym rozkładem sił na rynku materiałów izolacyjnych.  

16.06.2011 Pożar fabryki w Bamberg. W celu zapewnienia płynności dostaw i sprostaniu zapotrzebowania rynku, produkcja zostaje przejęta przez inne fabryki koncernu.
 

03-09.2012 - Odbudowa zakładu. Uruchomienie najnowocześniejszej inii produkcyjnej.

 

 

TEMAT MIESIĄCA
Przenośne masy kotwiczące

Przepisy prawa polskiego i europejskiego z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zobowiązują pracodawców zatrudniających osoby wykonujące prace na wysokości do zapewnienia właściwych środków chroniących pracowników przed upadkiem wysokości. Jednak stałe punkty lub systemy ochronne nie zawsze są dostępne dla osób wykonujących pracę na dachu – rozwiązaniem problemu mogą się okazać przenośne masy kotwiczące. Czytaj więcej